На сьогодні більш як 20 000 шкіл в цілому світі застосовують метод Монтессорі у роботі з дітьми від народження до 18 років. Освіта за системою Монтессорі по суті є моделлю людського розвитку і заснована на цій моделі навчальна система. Ключовими поняттями є незалежність і свобода в усталених рамках, а також повага до природного процесу психологічного становлення дитини.

Марія Монтессорі вважала, що освіта вносить безпосередній внесок у всесвітній миротворчий процес. Вона відчувала, що дозволивши дітям розвиватися у відповідності з законами людської природи, ми зможемо побудувати гуманнішу і стійкішу цивілізацію. Марія Монтессорі підтримувала роботу Ліги Націй та ООН, тому що ці організації декларували миротворчість в якості своєї основної мети. За більш як 100 років існування методу Монтессорі мільйони батьків в цілому світі вибрали цей підхід в освіті для навчання своїх дітей, ініціюючи створення тисяч шкіл. Це, в свою чергу, значить, що існує стійкий соціальний запит щодо зміни парадигми в системі освіти.

В Монтессорі-школах діти стають самостійнішими, здатними до самореалізації і взаємодопомоги. Вони вчаться співпрацювати і вносять вклад в розвиток суспільства. Монтессорі – це освіта, що дає життєві навики, які сприяють досягнення успіху у нашому постійно змінюваному глобальному суспільстві. Багато лідерів інноваційних галузей і представники творчих професій сьогодні – це випускники Монтессорі-шкіл. Серед них такі різні відомі люди, як засновники компаній Google, Amazon и Wikipedia, принци англійської королівської сім’ї Уільям та Генрі, письменник Габріель Гарсія Маркес і батько сучасного менеджменту Пітер Друкер.