Слухати не означає чути

1100_9_things_you_shouldnt_say_to_your_child

Невід’ємним компонентом стосунків є спілкування. Ми духовно близькі з тими людьми, які цінують те, що ми кажемо, розуміють нас, справді слухають і сприймають. Бути такими ж близькими батьки хочуть і з своїми дітками. Але хіба завжди дорослі спілкуються з такою ж повагою з малечею як з другом? Щоб розвинути такий же близький зв’язок та підтримувати такі ж теплі стосунки з дітьми, нам варто задуматись над тим ЯК ми з ними спілкуємось.

Зупиніться та послухайте
Звичне правило ввічливості – коли хтось звертається до тебе зупинись, дивись та слухай людину. Наше сучасне життя повне поспіху та клопотів, тому ми часто відповідаємо нашим дітям не відволікаючись від справи, наприклад в той момент коли розпаковуємо щойно принесені покупки з магазину. Що важливіше для батьків в цей момент? Покупки чи дитина, що почувається почутою та цінною? Коли б діти не звертались до вас, намагайтесь зупинитись та подарувати їм всю вашу увагу.

Покажіть своє розуміння
Не завжди дитина вміє висловити думки чітко і одразу, і тому дорослі часто можуть не зрозуміти або неправильно потрактувати що саме малось на увазі. Іноді потрібно повторити слова у думках ще раз, або ж просто перепитати, і таким чином дати дитині відчути, що ви її розумієте.

Сприймайте переживання дитини серйозно
Діти прагнуть щоб їх сприймали серйозно. Вони справді засмучені коли доводиться пити чай з нової незнайомої кружечки. Але ж і справді, яка різниця з чого пити? Проте для них це має значення, тому що кожна дрібниця для дорослих це важлива річ у житті дитини. Діти вчаться приймати власні рішення і виражати свої побажання. Дорослим потрібно не дати їм почуватися смішними та не показати, що це неважливо. Навпаки, визнайте той факт, що певна річ є важливою для дитини, і дайте їй зрозуміти це.

Прийміть почуття
Батькам важко, коли їх дитина засмучена, вони якнайшвидше намагаються довести свою любов і вирішити проблеми дітей. Проте іноді намагання батьків виправити ситуацію не дають змоги дитині навчитись справлятись з емоціями, а ще виникає хибне враження що емоції краще приховувати, щоб нікого не засмучувати. Ми кажемо «все добре», або намагаємось відволікти їх від поганого настрою, але насправді вони мають право так почуватись. Радість не єдина емоція людини, і дітям потрібно дати змогу навчитись керувати своїми емоціями. Натомість краще сказати «ти виглядаєш засмученим», «ти справді засмутився, коли…», «ти сердитий через…», адже завдяки цьому дитина зможе заспокоїти свої емоції ,а також це дасть їй впевненість у тому, що батьки їх розуміють та підтримують.

Зміна стилю спілкування з дітьми дає змогу поглибити зв’язок із ними. Цей зв’язок може бути зруйнований або ж виплеканий нашою здатністю слухати та відповідати дітям. Дорослі прагнуть, щоб діти знали що ми їх чуємо, поважаємо та цінуємо, і ми можемо досягнути цього, змінивши свій спосіб спілкування з дітьми.
Джерело: http://happinessishereblog.com/

Чому Смайлик?

• Тому що в нас дітки посміхаються;
• Тому що ми докладаємо максимум зусиль для створення сприятливого середовища для
розвитку Вашої дитини;
• Тому що в нас готують не лише до школи, а до життя;
• Тому що в нас діти отримують знання цікаво;
• Тому що ми знаходимось поруч вокзалу;