Дошкільний Монтессорі-клас

Діток віком від 3-х до 6-ти років у Монтессорі-системі прийнято називати «будівельниками самих себе». Це означає, що ці діти створюють власну особистість, формують самого себе, своє «я». Із чого ж вони будують свою неповторність? І чому ми усі є неповторними? Створюючи себе, діти використовують своє оточення. Так, як фізично вони схожі на тата чи маму, так їх «повадки» можуть бути схожі на старшу сестру, їх звички, спосіб поведінки, навіть мораль черпаються в першу чергу із сім’ї, а далі із компанії, колективу, в якому вони часто бувають, тобто із середовища, в якому вони живуть. Марія Монтессорі виявила унікальну властивість дитячого розуму, яку вона назвала «вбираючим розумом». Це значить, що у віці до 6 років дитина «поглинає» абсолютно всю інформацію, яку отримує з оточення. І з цього вона будує себе. Це явище доводить надзвичайну важливість того, де і з ким буде проводити дитина час до 6 років. Це повністю перевертає бачення та оцінку дошкільного періоду життя дитини.

Ще один феномен, який ствердила і довела Марія Монтессорі, це наявність певних періодів у житті дитини з 3-х до 5-ти років, під час яких вона особливо сприйнятна до оволодіння якимись конкретними знаннями і навичками. Ці періоди вона назвала сензитивними. Існує сензитивний період оволодіння мовою та навиком читання і письма, інтересу до дрібних предметів (розвиток дрібної моторики пов’язаний із розвитком мовлення), період прагнення та усвідомлення порядку та інші. Парадокс полягає в тому, що сензитивні періоди наступають у всіх дітей, незалежно від раси, статі, місця проживання і готовності до цього батьків і педагогів, і якщо цей час не використаний був правильно, дитина не отримала в потрібний їй час необхідних засобів та можливостей для вправляння навику, то навик не формується, а сензитивний період минає. І ніколи знову не повторюється. Навик той, звісно, ще можна створити, але пізніше, вже усвідомленими зусиллями, зазвичай під примусом, а не з радістю.

Роль Монтессорі-класу і педагога у ньому полягає у своєчасному розпізнаванні сензитивних періодів дітей цього віку і забезпеченні їх доступу до відповідних матеріалів. Сам клас Монтессорі у розпал діяльності дітей містить до 600 видів роботи, яку діти можуть обрати. Кожен знаходить те, до чого зараз веде його внутрішній стимул розвитку.

А під час 4-х годин заняття діти і в колі разом працюють, і у групах, і парами, досхочу спілкуються, вчаться допомагати один одному, або цивілізовано відмовлятися від допомоги, вчаться робити власні помилки і не боятися їх робити і йти далі, організовують свята і вистави, займаються творчістю, і стають один одному друзями. І коли Ваша п’ятирічка із захопленням розповідатиме другові про фасеточний зір бджоли, його мама із подивом запитає: « А звідки ти про це довідався?» – Дитина відповість: «Прочитав у енциклопедії в класі» – «А хто ж тебе навчив читати?» – Дитина здивується: «Та я сам навчився…» І це буде не вихваляння, а факт життя.

CpDaDTkNXt8

x5gZXX52pd0dsc06822

Чому Смайлик?

• Тому що в нас дітки посміхаються;
• Тому що ми докладаємо максимум зусиль для створення сприятливого середовища для
розвитку Вашої дитини;
• Тому що в нас готують не лише до школи, а до життя;
• Тому що в нас діти отримують знання цікаво;
• Тому що ми знаходимось поруч вокзалу;